12 січня в околицях Широкиного встановили камери цілодобового нагляду для моніторингу ситуації
12 січня в околицях Широкиного встановили камери цілодобового нагляду для моніторингу ситуації

Відеокамера ОБСЄ, яка була встановлена в Широкиному, орієнтована на позиції сил АТО, але коли їх обстрілюють, вимикається. Про це у своєму Facebook пише журналіст Андрій Цаплієнко.

«Білосніжна вишка з камерою ОБСЄ, встановлена в Широкиному для фіксації порушення Мінських домовленостей, розташована в тилу у морпіхів. Її ТТХ дозволяють і вдень, і вночі бачити переміщення українських солдатів. Наші – як на долоні. Вона може навіть розглянути їхні обличчя. Але побачити сепарські танчики і «мінометки» електронне око не може. Чи не дістає – до них три з половиною тисячі метрів», – написав він.

«Нічого секретного для «сепарів», повірте, в цих відомостях немає: адже відеосигнал надходить до Києва, в Маріуполь… і до Донецька. Саме там перебуває безпосередній «супервайзер» цього реаліті-шоу», – додав Цаплієнко.

Він нагадав, що заступника голови місії Александра Хуґа запитували, чи може він гарантувати, що відео з камери спостереження не потрапить до бойовиків, відповідь була негативна.

«І в перший же обстріл наших позицій з боку путіністів, який тривав дві години, камера дивним чином вимкнулася. Так кажуть спостерігачі. «А чому з того боку немає такої камери?», – запитують ОБСЄ військові. Відповідь така: «ДНР не дозволяє ставити». Спостереження триває», – підсумував Цаплієнко.

Як відомо, 12 січня в околицях Широкиного встановили камери цілодобового нагляду для моніторингу ситуації.

«Камери встановлені на 18-метрових щоглах та ведуть цілодобову панорамну зйомку, що дає змогу вести спостереження за територією в радіусі до 2,4 кілометра», – повідомили в МОУ.

Ці камери дають змогу в режимі реального часу цілодобово моніторити ситуацію та фіксувати обстріли з головного офісу ОБСЄ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ