Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, з 2018 по 2019 рік «Нафтогаз України» купуватиме 5 млрд кубів блакитного палива у російського «Газпрому»

Якщо Україна відновить закупівлі природного газу в Росії, європейські постачальники втратять у 2018 році 1,2 мільярда доларів. Про це пише Bloomberg.

Як зазначає агентство, у 2017 році Україна імпортувала з Євросоюзу 14 млрд кубів газу, що можна порівняти з річним споживанням Бельгії.

Енергокомпанії ЄС стали постачати в Україну блакитне паливо з 2013 року, коли в Європі сталося падіння внутрішнього попиту.

Однак, з 2018 по 2019 рік включно держпідприємство НАК «Нафтогаз України» буде купувати 5 млрд кубічних метрів газу з передоплатою 80% на рік у російського «Газпрому» згідно з контрактом і постановою Стокгольмського арбітражу

За умови, що зазначений газ буде поставлятися за середньою ціною імпорту станом на жовтень минулого року, сума, на яку знизиться прибуток європейських трейдерів, становитиме 1,2 млрд доларів.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявляв, що Україна готова відновити закупівлі природного газу у Росії за умови його дешевизни і прозорості укладення відповідних договорів.

Читайте: «Нафтогаз» виграв арбітраж проти «Газпрому» за всіма спірними питаннями