У всіх постраждалих схожі симптоми – діарея та ураження органів дихання

У Херсонській області на пунктах пропуску через адмінкордон із окупованим Кримом зафіксовано 37 випадків отруєння прикордонників через шкідливі викиди на заводі «Кримський титан». П’ятеро – потрапили на лікарняні ліжка. Про це повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, передає УНІАН.

Всі постраждалі прикордонники служать на КПВВ «Каланчак». У них схожі симптоми: діарея і ураження органів дихання.

«Вчора, коли вітер із боку Криму подув, на КПВВ «Каланчак» у 37 прикордонників погіршився стан. З’явилися діарея, печіння в органах дихання», – сказав Гордєєв.

Він нагадав, що у зв’язку із ситуацією, що склалася, роботу КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка», які розташовані на адмінкордоні з Кримом, було припинено. Стан більшості прикордонників покращився після надання їм допомоги на місці. П’ятьох осіб, у яких виникли більш серйозні проблеми, госпіталізували в розташований в Одесі госпіталь Держприкордонслужби.

На даний момент КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» закриті на виїзд до Криму. На пунктах пропуску організовані мобільні медпункти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, упродовж останнього тижня прикордонники Херсонського загону на адмінмежі з анексованим Кримом фіксували випадки отруйних хімічних викидів із заводу «Титан», що розташований в окупованому Криму. Зокрема, неподалік від КПВВ «Чаплинка» військовослужбовці зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі.

Так званий глава республіки Сєрґєй Аксьонов повідомив, що 4 вересня вперше гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду перевищила норму. Робота заводу «Титан» була зупинена на два тижні, а у школах регіону оголосили позапланові канікули. З Армянська евакуюють дітей. Водночас, за словами Аксьонова, підстав для запровадження режиму надзвичайної ситуації в Армянську немає.

5 вересня стало відомо, що українські прикордонники скаржаться на нудоту та головний біль через випари невідомої речовини на заводі «Кримський титан».

Україна передала інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі окупованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.