Україна неодноразово зверталася до РФ з цього приводу – і напряму, і через міжнародних посередників

Представник РФ у процесі «Україна проти Росії» в Міжнародному суді ООН в Гаазі стверджує, що Москва не отримувала інформації щодо протесту Києва проти заборони Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявив Матіас Форто, один з адвокатів, що представляють РФ у судовому процесі, передає Українська правда.

«Україна ніколи не просила Росію скасувати заборону Меджлісу», – заявив він.

Він підкреслив, що це, на його думку, свідчить про небажання вирішити суперечку шляхом переговорів. Форто також наголосив, що заборона Меджлісу була викликана виключно мотивами боротьби з екстремізмом в Криму.

Як відомо, Україна неодноразово зверталася до РФ з цього приводу – і напряму, і через міжнародних посередників. Зокрема, в квітні 2016 року МЗС у своїй заяві вимагав скасувати заборону діяльності Меджлісу.

«Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму», – йшлося в заяві.

У вересні 2016 року Україна звернулася за допомогою з цього приводу до міжнародних партнерів. В жовтні було ухвалене також відповідне звернення Верховної Ради.

Нагадаємо, 26 квітня підконтрольний Росії «верховний суд» Криму за позовом окупаційного «прокурора», колаборантки Наталії Поклонської, заборонив діяльність Меджлісу кримськотатарського народу й визнав організацію «екстремістською».

Спираючись на цю формальну «підставу», окупанти почали справжній терор представників Меджлісу й пов’язаних із ним фізичних осіб.