борг
Закордонні кредитори виділять Україні в борг ще $500 млн.

Закордонні кредитори виділять Україні в борг ще $500 млн. Таке рішення про позику на підтримку політики розвитку України ухвалила рада директорів Світового банку, пише Українська правда.

Гроші підуть на заходи, спрямовані на зростання української економіки, встановлення прозорості в системах управління та зменшення вартості ведення бізнесу в країні. Завдяки цьому рішенню Світового банку, Україна може отримати ще $300 млн. від Японії та $24 млн. – від Норвегії.

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року і розраховує в результаті відстрочки виплат за боргами та їхнього часткового списання заощадити до 5,2 млрд дол. у цьому році і до 15,3 млрд дол. у найближчі 4 роки.

На сьогодні домовитися з кредиторами і провести реструктуризацію вдалося лише двом державним банкам – «Укрексімбанку» та «Ощадбанку», які отримали відстрочку виплати боргу на 7 років в обмін на підвищення ставки купона без списання основної суми боргу за єврооблігаціями з погашенням у 2015-2018 роках на 1,5 млрд дол. і 1,3 млрд дол., відповідно.

У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

Читайте: Кожен українець виплачує 30 тис. грн. державного боргу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ