ЄС і США
ЄС і США прагнуть досягти укладення ТТІР до закінчення президентських повноважень Обами у січні 2017 року

Голландці увійшли у смак – в країні ініціюють проведення ще одного референдуму. Цього разу збирають підписи за референдум щодо Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (ТТІР). Таким чином під загрозою може опинитися фундаментальна угода про вільну торгівлю між ЄС і США, повідомляє Європейська правда.

Наразі вже близько 100 тисяч голландців підписали петицію з вимогою референдуму. Для того, щоби Виборча рада Нідерландів оголосила консультативний референдум, необхідно 300 тисяч підписів.

Ініціатором референдуму виступає Соціалістична партія Нідерландів, яка на парламентських виборах 2012 року здобула підтримку 10% виборців і отримала 15 з 150 місць у парламенті.

Водночас, голосування щодо ТТІР не може бути організоване, доки угода між ЄС і США не фіналізована.

Наразі укладення угоди активно просувається. І ЄС, і США хочуть досягти згоди до закінчення президентських повноважень Барака Обами у січні 2017 року. Після цього її має ратифікувати Європарламент і парламенти 28 держав-членів Євросоюзу.

Згідно з голландським законом, який набув чинності влітку минулого року, виборці можуть винести на референдум будь-яку міжнародну угоду.

Як відомо, 6 квітня в Нідерландах відбувся референдум щодо євроасоціації України. 61,1% тих, хто взяв у ньому участь, проголосували проти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем’єр-міністр країни Марк Рютте заявив, що Нідерланди не можуть продовжити ратифікацію Угоди, оскільки більшість нідерландців проголосувала проти цього.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ