Власник готелю заявив, що погодиться селити росіян, якщо вони письмово засудять анексію півострова

Конституційний суд Чехії виправдав власника готелю, який відмовився селити громадян Росії, що визнають анексію Криму. Про це повідомив посол України у Чехії Євген Перебийніс у своєму Facebook.

У березні 2014 року Томаш Крчмарж, власник чотиризіркового готелю Brioni Boutique у місті Острава, вивісив оголошення, що через анексію Росією Криму російських громадян тут поселяти не будуть. Пізніше він заявив, що погодиться селити росіян, якщо вони письмово засудять анексію півострова.

Чеська торговельна інспекція назвала це дискримінацією і оштрафувала Крчмаржа на 50 тисяч крон (приблизно 2 тисячі євро). Чоловік не погодився і почав судитися. Один із судів зменшив йому суму штрафу вдесятеро, але бізнесмен вимагав повного виправдання. Врешті, Конституційний суд Чехії став на його сторону.

Найвища судова інстанція країни оголосила, що у діях Крчмаржа не було дискримінації. Судді підкреслили, що анексія Криму суперечить основоположним принципам міжнародного права, пославшись на позицію міжнародних організацій та МЗС Чехії.

Тепер справу повернуть до попереднього суду, який має переглянути своє рішення.

«Таким чином, ми маємо надзвичайно важливий прецедент рішення Конституційного суду країни ЄС, в якому не лише відновлено справедливість стосовно людини, що стала на захист України, але й підтверджено протиправність анексії Росією території України», – зазначив український посол.

Сьогодні в Чехії Конституційний суд прийняв надзвичайно символічне і знакове рішення, яке безпосередньо стосується…

Gepostet von Yevhen Perebyinis am Dienstag, 30. April 2019

Читайте: Ставлення чехів до України суттєво покращилося – дослідження