У СММ ОБСЄ обіцяють ретельно вивчити оприлюднену ЗМІ інформацію

Співробітника ОБСЄ на Донбасі підозрюють у  тому, що він «зливає» внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях Донбасу, а також дані щодо комунікації першого заступника голови СММ Александра Хуґа Федеральній службі безпеки Росії. Про це повідомляє Остров із посиланням на розслідування ARD magazine Fakt.

Також серед документів, які потрапляють у ФСБ, – міні-досьє на членів місії ОБСЄ. Зокрема, описані їхні риси характеру, схильність до вживання алкоголю, фінансове становище, типи жінок, які їм подобаються тощо.

Згідно з дослідженням, документи, імовірно, були передані російським агентам одним зі співробітників місії ОБСЄ.

Місія ОБСЄ вже відреагувала на цю інформацію, пообіцявши вивчити її.

«Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні відомо про репортаж програми «Факт» («Fakt») Робочої співдружності суспільно-правових мовних станцій Федеративної Республіки Німеччина («ARD»). Місія стурбована будь-якими можливими порушеннями безпеки і має намір ретельно вивчити всі заяви відповідно до встановлених процедур», – йдеться в заяві СММ ОБСЄ в Україні.

При цьому в місії наголошують, що їхня робота «була і буде прозорою». Також у СММ зазначили, що «без належної верифікації» не можуть коментувати або робити припущення «з приводу документів невідомого походження».

«Тим не менше, місія стурбована, що можливе проникнення може бути потенційним ризиком для її співробітників, ставлячи під загрозу недоторканність їхньої особистої інформації і їхню безпеку», – заявляють в СММ ОБСЄ.

The OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine (SMM) is aware of the reporting of the ARD programme «Fakt» on Tuesday,…

Gepostet von OSCE SMM – Special Monitoring Mission to Ukraine am Montag, 16. Juli 2018