Юрій Луценко боїться звіту в справі про вбивство Катерини Гандзюк

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розуміє, що через справу громадської активістки Катерини Гандзюк у нього можуть початися великі проблеми – саме тому він вирішив подати у відставку. Таку думку висловив політолог Олег Соскін в інтерв’ю виданню Вголос.

«У справі Гандзюк створено слідчу комісію, нею цікавляться США й ЄС, отже, буде публічність, отже, Луценкові доведеться відповідати. А це складна справа. Якщо потягнути за Гандзюк, випливе ще багато чого, бо за кілька останніх років в Україні знищили вже сотні громадських діячів і по жодному з них немає результатів. Обмовками тут уже не відкупишся. Луценко розуміє, що процес піде вглиб і його почнуть діставати по повній програмі», – зазначив експерт.

Соскін вважає, що Луценку згадають і його справи у МВС за часів Ющенка, і його зв’язки з російським олігархом, екс-депутатом Держдуми Алєксандром Бабаковим, і його брата, і його колишнього заступника з розвідки, котрий утік до Великої Британії.

«Тоді Луценка так «нагнуть», що справа Омеляна поряд із цим не вартуватиме й виїденого яйця», – резюмував експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 листопада під час виступу у Верховній Раді щодо справи про смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк Луценко анонсував своє звільнення.

«Щоб не було жодних сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України і ви в парламенті маєте розглянути це питання. Прошу це зробити цього тижня», – заявив з трибуни парламенту генеральний прокурор.

Однак під час голосування за звільнення керманича ГПУ з посади віддали свої голоси лише 38 народних обранців.

7 листопада Генеральний прокурор України Юрій Луценко подав заяву про відставку до Адміністрації президента.