У разі проведення розслідування довелося б дати відповідь на низку неприємних для Парубія запитань

Аргументуючи небажання провести розслідування тим, що нардепи не внесли відповідний проект постанови про створення слідчої комісії, спікер ВРУ Андрій Парубій лукавить. Насправді він також є народним депутатом і за бажання має право самостійно чи разом із однопартійцями подати такий проект. Про це розповів політичний експерт Валентин Гладких у коментарі Слову і Ділу, аналізуючи ситуацію з рішенням народних депутатів не проводити обіцяне розслідування дій Оксани Сироїд.

Нагадаємо, 15 березня 2017 року Оксана Сироїд закрила засідання ВРУ, коли співробітники правоохоронних органів намагалися виступити з парламентської трибуни й оприлюднити свою версію конфлікту за участю народних депутатів Семена Семенченка і Володимира Парасюка, що мав місце під час блокади Донбасу.

«Річ у тім, що в разі проведення розслідування довелося б дати відповідь на низку неприємних для голови Верховної Ради запитань. Наприклад, на яких підставах правоохоронці потрапили до адміністративного приміщення ВР на Грушевського, 5? Хто дав дозвіл на те, щоб вони потрапили до кулуарів? Більше того, було б цікаво дізнатися, хто дав команду працівникам комендатури пустити «візитерів» у «святая святих» парламенту – сесійну залу», – підкреслив політолог.

За його словами, імовірно, очільнику ВРУ пояснили можливі наслідки оприлюднення відповідних документів і фактів.

«Оскільки потрапити до зали пленарних засідань парламенту правоохоронці навряд чи могли без прямої вказівки голови Верховної Ради України, по-перше, стало б цілком очевидним, які політичні сили стоять за появою співробітників правоохоронних органів у сесійній залі. По-друге, виправдовуватися довелося б уже самому спікеру – чи не перевищив він свої повноваження, дозволивши стороннім особам потрапити до сесійної зали? Словом, було досягнуто мовчазного компромісу – цей інцидент краще не ворушити», – висловив думку фахівець.

Також він наголосив, що звільнення Оксани Сироїд з посади віце-голови ВР можна ініціювати і безвідносно до того, чи було порушення у її діях.

«У даному випадку це були просто спекуляції і погрози відставки. Якщо є 226 голосів за звільнення і призначення нового віце-спікера – зняти з посади Сироїд можна безвідносно до інциденту. Проблема в тому, що 226 голосів, швидше за все, ніхто не знайде»,  – підсумував експерт.

Читайте: Відставка Сироїд: чим насправді віце-спікер не догодила владі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ