Пилип Іллєнко наголосив, що «втратив не серіал, втратила Україна»

Голова Державного агенства з питань кіно Пилип Іллєнко пояснив, чому основні зйомки міні-серіалу американського каналу HBO «Чорнобиль» відбувались не в Україні.

«Про серіал «Чорнобиль» та Україну. Основні зйомки цього серіалу (а також безліч інших серіалів та фільмів) відбулися не на території нашої країни з дуже простої причини – у нас досі немає cash rebates, тобто повернень державою виробнику частини здійснених витрат на зйомку фільму, які існують у більшості країн Європи і світу», – пише голова Держкіно у Facebook.

За його словами, запустити таку систему пропонують вже давно – у 2017 році навіть було ухвалено закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

«Проте, цей чудовий закон не працює, адже необхідно також внести зміни до Бюджетного кодексу України. Сподіваюсь тепер народні депутати усвідомлять наскільки це важливо. Реєстраційний номер законопроекту – 3240, він вже підготовлений Бюджетним комітетом до другого читання і його цілком може ухвалити ще це скликання парламенту», – наголосив Пилип Іллєнко.

Коментуючи ситуацію із серіалом, голова Держкіно додав, що без відповідного законодавства Україна багато чого втрачає: «Ми недоотримали гроші, досвід, репутацію та змушені вчергове пояснювати цілому світу, чому у нас нема рібейтів, чому ми не можемо нарешті вступити в Єврімаж та стати повноцінними учасниками Креативної Європи».

Про серіал «Чорнобиль» та Україну. Основні зйомки цього серіалу (а також безліч інших серіалів та фільмів) відбулися не…

Gepostet von Philip Illienko am Donnerstag, 6. Juni 2019

Як відомо, сценарій серіалу «Чорнобиль» базується на реальних подіях та людських історіях упродовж двох років після аварії.

За даними ЗМІ, 70% серіалу знімали у Литві, де це було дешевше зробити. Вільнюс був Прип’яттю, Каунас – Москвою, Ігналінська атомна станція – Чорнобильською. Лише задля деяких сцен приїхали в Україну і знімали кілька тижнів. Українськими локаціями стали київський Поділ, центр, Оболонь, місто Прип’ять і Київське море. Частину столичних епізодів у червні 2018 року знімали на вулиці Богдана Хмельницького, у кварталах від Пушкінської до Володимирської.