На думку експерта, формат повернення Криму Києву належить самостійно сформувати для міжнародного обговорення

Переговори Президента Петра Порошенка на найвищому політичному рівні в Сполучених Штатах і Європейському Союзі пов’язані між собою спільним змістом – принципами євроатлантичної підтримки України. Однак чому в поверненні Криму фактично не слід чекати підтримки Заходу – розмірковує у своєму Facebook політолог Олег Лісний.

«Той факт, що події йдуть одна за іншою, каже нам про бажання переломити ситуацію на Донбасі. Україні потрібна підтримка зі США – військова, політична, й економічна – з боку країн ЄС», – зазначив політолог, додавши, що у Штатах керівництво України зробило акцент на військовій і політичній тематиці, а в Європі – на економічній співпраці.

За словами Лісного, якщо Росія не створить форс-мажорних обставин, то результатів цих переговорів можна очікувати в найближчому майбутньому.

«Українське питання» та протидія Росії на Донбасі – в пріоритетах офіційної політики західних партнерів. А ось формат повернення Криму Києву належить самостійно сформувати для міжнародного обговорення».

«Переговорний формат щодо Криму Україна повинна ініціювати сама, оскільки кримська проблема набагато складніша, ніж проблема Донбасу», – вважає експерт.

«Це ті території, які РФ, використовуючи псевдоюридичні аргументи, привласнила собі й очікувати, що хтось вирішить за нас наші проблеми, непродуктивно. Україні складно одночасно вирішувати два завдання – проводити деескалацію конфлікту й розробляти механізм подолання анексії півострова. Спочатку треба завершити проблему на Донбасі, а потім дипломатичним шляхом повернути Крим», – переконаний політолог.

Проте деокупація ОРДЛО та подолання анексії – це дві складові одного формату переговорів із західними партнерами.

«Цей формат Україні ще належить сформувати, в ньому Донбас і Крим повинні виглядати як один комплекс проблеми».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ