Інформація про законопроект покликана зробити соціологічні заміри, вважає політолог

Влада намагається виміряти градус задоволення чи незадоволення західних партнерів, Росії, українського населення та політикуму. Саме тому документ про деокупацію Донбасу поки не опублікували на офіційному сайті Верховної Ради і РНБО. Таку думку висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, пише 24 канал.

Цей закон мав бути розроблений давно, переконаний політолог. Але дуже важливо, щоби цим законом Україна не легалізувала окуповані території в статусі «заморожених». За словами Давидюка, ми не маємо писати документ, який би влаштовував Росію. Однак, по-перше, цей закон не повинен призвести до ескалації конфлікту, і, по-друге, він має реально повертати окуповані території.

«Якщо ми будемо гратися термінами «окупація», «загарбники» тощо, то вийдемо нарешті на дефініцію визначення того, що насправді робить Росія на Донбасі. Але чи допоможе це повернути території? Тому дуже важливо, щоб дії українського керівництва були націлені не на те, щоби злити російського ведмедя, бігти в Європу і казати, що він на нас нападає. Тому що деяким представникам влади вигідна війна. А треба писати такий закон, який би сприяв звільненню територій», – переконаний Давидюк.

Крім того, на його думку, потрібні конкретні кроки щодо реінтеграції самого населення окупованих територій. Зокрема, позбавити українського громадянства тих, хто зі зброєю в руках воював проти України. Врегулювати законодавчо питання про виплати пенсій, соціальну допомогу, контроль за українсько-російським кордоном. Також видати всім жителям цих територій біометричні паспорти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями ЗМІ оприлюднили текст проекту закону «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України». У документі вперше прописано, що РФ здійснює збройну агресію та окупувала території України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ