Активістка розповіла, яким чином «представники» Майдану потрапляють на митницю і оглядають контейнери.

Одеська блогерка, волонтерка Олеся Денисенко у своєму Facebook розповіла, що мобільні групи на митниці безпідставно годинами оглядають вантажі одних і тих самих фірм.

За словами Денисенко, після скарг її друга на багатогодинні огляди вантажів на Київській митниці «Чорною сотнею», їй стало цікаво, яким чином представники Майдану потрапляють на митницю і оглядають контейнери.

«Виявилося, що жодного відношення до Майдану ці персонажі не мають. Це «працюють» представники Міжвідомчого цільового центру (МЦЦ) і мобільні групи для боротьби з корупцією на митниці. Вони ж і називають себе пафосно «чорна сотня». Територіально вона перебуває в Фіскальній службі на Львівській площі, 8, вхід у яку охороняється крутіше, ніж золотий запас Америки», − підкреслила активістка.

За її словами, «хлопці з зарплатами від 30 до 50 тисяч гривень, ті самі мобільні групи, займаються звичайним бандитизмом».

Так, волонтерка описала схему роботи цієї структури: її керівництво визначило 4 найпотужніші фірми на митному посту, кожна декларація приносить в бюджет від 250 до 500 тисяч гривень, контейнери йдуть регулярно, і за допомогою мобільних груп їх почали «нагинати». Як тільки декларація заходить в базу митниці, її ставлять на свій додатковий огляд.

При цьому, як зауважила Денисенко, вантаж абсолютно звичайний: взуття, рушники, ганчірки, ніяких брендів, нічого особливо дорогого.

«Далі на огляд приїжджає перша мобільна група. Повністю вивантажує контейнер. В процесі ріжуть коробки, вивертають і розривають мішки, спотворюють упаковку. Все сходиться. Завантажують. Тут же приїздить друга мобільна група. Проробляє те ж саме, аргументуючи це тим, що вони перевіряють не тільки митників, але і першу мобільну групу. Після другої групи приїжджає… третя! І знову повне вивантаження! Контейнери стоять по 3-4 дні», – розповіла блогерка.

Крім того, вона зазначила, що в підсумку жодних порушень не виявлено, але це не заважає мобільним групам вивертати контейнера одних і тих же фірм.

«Цифра вже була озвучена. Власов хоче 500 доларів США з кожного контейнера», – повідомила активістка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ