«Мелодія», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM» переоформили ліцензії й стали «нішевими»

Чотири українські радіостанції переоформили свої ліцензії і тепер зможуть не збільшувати понад 25% кількість продукту українською мовою. Йдеться про «Мелодію», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM». Про це повідомив член Нацради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський, передає Укрінформ.

Як відомо, 8 листопада 2016 року набув чинності закон «Про внесення змін до закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)».

Згідно з документом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 запроваджувалася поступово: упродовж першого року їх мало бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%.

Ведення передач державною мовою впродовж першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

«Закон передбачає, що радіостанція може не збільшувати квоту, якщо дає в ефірі не менше 60% пісень мовами Європейського Союзу», – пояснив Костинський.

Для таких радіостанцій квота зберігається на рівні 25%. До Нацради звернулися чотири радіостанції («Мелодія», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM») і переоформили свої ліцензії.

«Таким чином вони підтвердили свою нішевість, а ця норма – якраз для нішевих радіостанцій», – зазначив представник Нацради.