Сату Кахконен наголошує, що в Україні державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років

В Україні побільшало громадян, які живуть за межею бідності. Якщо в 2014 році таких було 15%, то зараз їхня кількість дорівнює 25% населення України. Саме тому для України важливо завершити розпочаті реформи, щоби вийти з економічної кризи. Про це заявила директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, повідомляє Укрінформ.

«Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жили 15% населення України, то сьогодні – 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по «своїм» людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, їй не можна зупинятися», – зазначила Кахконен.

За її словами, економічний потенціал України є вищим, аніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.

«В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак, державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде і стимул для підвищення стандартів життя», – додала Кахконен.

Крім того, вона уточнила, що Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у якусь іншу країну.

«Вкладено 5,5 млрд доларів, причому половина коштів – 2,5 млрд доларів – у різні інвестиційні проекти, плюс 2 млрд – на підтримку регіональних бюджетів для проведення реформ, ще 500 млн доларів – на постачання газу. На жаль, не всі ці кошти використані у повному обсязі, і ми чекаємо рішень від уряду України», – поясниа директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови.

Також вона акцентувала увагу на наявності ризиків.

«Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов’язані із інфляцією, а вона пов’язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін», – сказала Кахконен.

Водночас, за її словами, за умови державної політики розвитку, що включає реалізацію плану реформ, Україна має перспективи.