За словами Жадана, якщо не буде культурної складової у житті українців, то її місце може зайняти пропаганда

Культура в Україні не є способом відволіктись від серйозних речей, зокрема, від війни на Донбасі. Таку думку висловив відомий письменник Сергій Жадан у статті для НВ.

«Коли кажуть, що в умовах війни не можна проводити фестивалі, я відповідаю: «Ми не повинні відмовлятися від самих себе», – переконаний Жадан.

За його словами, саме культура є «територією довіри й стійкості», оскільки люди, які приходять на фестивалі, літературні вечори, є однодумцями. Саме така публіка найчастіше виходить на мітинги, пікети чи вуличні акції, тому більшість із слухачів займаються політикою.

«Я справді переконаний, що культура в нашій країні не є забавкою чи способом відволіктись від серйозних речей, на кшталт політики чи економіки. Культура це і є політика та економіка», – зазначив письменник.

Також він наголосив, що якщо не буде культурної складової у житті українців, то її місце може зайняти щось інше, зокрема, пропаганда: «Ось саме тому можу повторити з чистим сумлінням і без найменших вагань: культура не повинна здавати своїх територій. Адже якщо вона їх здасть, вони обов’язково будуть заповнені чимось сумнівним і недоброякісним».

«Ми не повинні відмовлятись від важливих для себе речей. Ми не маємо права відмовлятись від самих себе. Ми повинні триматись за нашу музику й наші вірші. Хоча би для того, аби після війни не виявилось, що ми втратили здатність говорити й слухати», – заявив поет.

Читайте: Білоруського посла викликали в МЗС України у звя’зку з затриманням Жадана

БЕЗ КОМЕНТАРІВ