Кінець тижня ознаменувався скандалом із 70 школярами, яких відправила до Росії вчителька російської мови з Києва. Діти відвідували Москву та Санкт-Петербург у рамках програми «Россотруднічєства» «Здравствуй Росія!». У скандалі на висоті були всі – і безвідповідальні батьки дітей, і наші спецслужби. Але насправді у всій красі себе показали чиновники Міністерства освіти України (?).

Заступник міністра освіти і науки України Анатолій Хобзей, анітрохи не вагаючись, заявив, що Міносвіти нічого  незаконного у поїздці не вбачає. Отакої! У нас війна з Росією, щодня росіяни убивають наших солдатів і мирне населення, називають нас «фашистами», їхні лідери закликають убивати українців, росіяни усілякими псевдонауковими брехнями доводять, що України не існує, перекручують нашу історію, а заступник міністра патякає – нічого страшного, якщо наші школярі з’їздять до Мордора!

Звичайно, найбільшу відповідальність несуть за вояж школяриків батьки дітей. Вони, мабуть, телевізор не дивляться, новини не читають, свято переконані (разом із «няш-маш» Поклонською),

що на Донеччині люди просто дуже бояться бандерівців, а для самозахисту нічого, крім ікон, не використовують?

Треба бути просто навіженими, щоби під час війни відпускати своїх дітей до Росії, де їх можуть викрасти, використати у брудних пропагандистських іграх, врешті-решт, можуть шантажувати батьків! Годі й гадати, на які ще підлі й ниці вчинки здатні російські спецслужби.

І якщо невігласів-батьків в Україні вдосталь, то українські спецслужби мали б оцінювати небезпечність таких подорожей для неповнолітніх. З яким же подивом довелося 17 серпня прочитати заяву голови СБУ Василя Грицака, що нашим спецслужбам про вивезення школярів до Мордору нічого не відомо. НІ-ЧОГО-СОБІ! А інформатори в шкільній системі у вас є? Просто якась іронія долі – учора той-таки Грицак заявляв, що росіяни готують ряд терактів і вбивств.  Російські вовкулаки не сплять, готують нам нові пастки, он, трьох АТОвців виманили до себе. Та й навіщо росіянам ще щось вигадувати, якщо малахольні українці самі до рук лізуть?! Це ж які перспективи відкриваються для ФСБ, якщо через дітей батьків шантажувати! А чи вперше росіянам на дітей теракти вішати? Не вперше. А наші «сіячі розумного, доброго, вічного» слину пустили, шмарклі розмастили і щось белькочуть про «корисний досвід». Був би вам «корисний досвід», якби ворог скористався цією поїздочкою!

Наш освітянський чиновник каже, мовляв, Міносвіти немає права забороняти українським школярам їздити до держави-агресора. Так і хочеться його запитати: так права не мали, а совість мали, коли дозволяли відправляти дітей?

Чи пак, поїздка відбулася поза освітньою системою, тому вся відповідальність – на батьках, які самі мають право оцінювати міру небезпеки, коли ухвалюють рішення, як їхнім дітям проводити літні канікули?

Якщо у поїздочці школярів до держави-агресора наші чиновники-освітяни нічого поганого не вбачають, то, може, час їм взятися за виконання Мінської угоди, якій, як відомо, «немає альтернативи»? У пункті 8 цього документа йдеться, зокрема, про відновлення соціально-економічних зв’язків із Ордилососією. Було б класно, якби наша освітянська делегація зустрілася з «ДНРівською», і разом, милесенько йдучи на компроміси, вони зварганили би спільний підручник з історії України. Ото було б торжество толерантності, ну справжнє вам «Здавствуй Росія!»…

Що добре для Ахметова – то добре і для України?

18 серпня держава Україна продала свої частки в ПАТ «ДТЕК Західенерго» і ПАТ «Київенерго» за 1,2 мільярда гривень. Днями продали «Донецькобленерго».

Нарешті запустили давно анонсований процес великої приватизації. Тільки чомусь цей процес виглядає ну зовсім непристойно. По-різному у соцмережах це називають. Хтось – «Україна прогнулася під Ахметовим», хтось пише, що «Україна лягла під Ахметова». Ну справді, що – крім Ахметова, інших покупців нашого держмайна в природі не існує?

 

 

Я вже не розумію – навіщо йому скільки? Навіщо йому тотальний контроль над стратегічними активами держави? Структури донецького бізнесмена наразі контролюють 97,3% акцій «Київенерго» та 96% «Західенерго». Раніше контролювали щось близько 70 %. Яка йому різниця – 70 відсотків чи 90? І так контроль тотальний!

Кумедно, але тепер Ахметов забезпечуватиме теплом і світлом Генштаб, Адміністрацію Президента, ще багато стратегічних об’єктів у Києві. Купив він цей контроль за безцінь – Іван Плачков казав, «Київенерго» коштує 2 мільярди доларів. АМКУ не вбачає тут монополії. А голова РНБО і Головнокомандувач що з цього приводу думають, га? Знаючи деякі нюанси антиолігархічної війни нашого «командувача», неважко зрозуміти, що запитання це – суто риторичне.

Ось, скажімо, завтра йому Рінат Леонідович скаже: «Відключаю Банкову від світла, бо кияни мені винні… ТРИЛЬЙОН доларів!». І що тоді? Пікантності ситуації додає те, що Ахметов є одним із винуватців суїциду Донбасу, це він усіляко роздмухував сепаратистські настрої, загравав з Росією. Невже в РНБО не розуміють, що вони віддають стратегічні активи країни суб’єкту, якому, дуже м’яко кажучи, не можна довіряти?

Кажуть, «держава не є ефективним власником, якщо чимось володіє держава, то це погано». Значить, якщо власник держава – це погано. А власник Ахметов – це краще?

Ахметов теж не є ефективним власником. Будь-який притомний економіст вам скаже, що Ахметов у класичному сенсі не є бізнесменом. Він власність отримав не за рахунок інновацій чи рішень, що змінили підходи до бізнесу; він елементарно все захапав і апріорі не може бути ефективним власником. У нього в руках така велика кількість активів, що він не може ухвалювати правильні стратегічні рішення для розвитку своїх підприємств. Тому закономірно, що всі активи Ахметова з часом втрачатимуть у ціні та занепадатимуть. І вони вже почали занепадати.

Тому найбагатша особа з українським паспортом і почала остаточно скуповувати обленерго, щоб контролювати тарифи на житлово-комунальні послуги і мати завжди можливість отримувати по максимуму, шантажуючи поголівно все населення України. Тому і скуповує пакети обленерго – щоби контроль був тотальний, щоб ніхто не пискнув, щоб потім спокійно і планомірно додушувати все живе, що залишилося в країні, і вичавлювати останні копійки із населення. А коли людям буде платити нічим – він знає, що робити. Усе продумано…

Клімкін і Київ

Прокинувся вічно напівсонний Павло Клімкін.

 

 

Він образився на видання The Economist, яке, бачте, принизило Київ, поставивши нашу столицю аж на 131 місце у рейтингу міст світу.

Чому це наш головний драгоман так рознервувався через журнал The Economist? Важко зрозуміти, тим паче, що він завжди відзначався феноменальною стійкістю до стресів і психічною стабільністю. Варто згадати, як у нього перед носом зі страшенним ревом роздирали одне одного два українські леви – Саакашвілі та Аваков.

Навіть той епічний двобій не вивів міністра із напівлетаргічного стану, а тут – якийсь журнал зі своїм недолугим рейтингом. Причини такої гострої реакції міністра закордонних справ треба записати в загадки для знавців української політики. Бо низькі зарплати наших дипломатів і некоплект кадрів у багатьох посольствах щось його не так сильно бентежать, як адекватна оцінка придатності нашої столиці до життя.

Клімкін пише у Twitter: «Іноді рейтинги далекі від реальності. Київ люблю і вважаю, що місто опинилося на 131 місці списку The Economist несправедливо». Та ні, шановний пане Павле! Це ви далекі від реальності. Варто припинити часті закордонні поїздки і пожити в Києві, тоді вас не дивуватиме, що Київ потрапив у десятку найгірших для життя міст світу. От киян публікація в авторитетному виданні не дратує, їх дратують платіжки, їх дратують забудови з порушеннями усіх безпекових і естетичних норм, їх дратує, що в Києві повітря вп’ятеро брудніше за норму, а в Дніпрі купатися не можна!

Хоча, звичайно, прогрес у розвитку столиці очевидний. Колишній міський голова Черновецький був космонавтом

і жив переважно (у перервах між спілкування з «києвскімі бабушкамі») на інших планетах, тому достукатися до нього було практично неможливо. На противагу Льоні, Віталій – не космонавт, він наш, землянин! Тільки земелька Кличку ближча не українська, а німецька – гамбурзька, де і живе його родина. Тому нинішньому меру до Києва теж діла нема.

 

І виходить так, що він каже одне, мовляв «Київенерго» киян дістала, треба компанію забрати з-під контролю Ахметова бла-бла-бла, а відбувається протилежне. Ну, ви про це і так знаєте.

Підготував Ян Борецький для видання InfA

1 КОМЕНТАР

  1. Хто пише ваші статті? Ви хочете, щоб років на сто наперед – громадяни Росії та громадяни України могли дивитися одне на одного лише крізь прорізь автоматичної зброї ???

Comments are closed.