Юрій Олійник, експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Минулого вівторка Україна зазнала подвійного нападу. В Києві відбувся теракт – підірвали авто з полковником спецназу ГУР Міноборони Максимом Шаповалом. Це був патріотичний офіцер, один з небагатьох, що реально зупиняв російську агентуру. По-друге, того ж дня українська економіка зазнала атаки комп’ютерного вірусу Petya.A. Причини й наслідки цих подій у коментарі виданню InfA прокоментував Юрій Олійник – експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень».

На думку експерта, спецслужби ворожої держави зробили «подарунок» Україні до Дня Конституції, продемонструвавши слабкість і прозорість української лінії оборони навіть у столиці.

«Це має стати уроком. Згадаймо історичні аналогії. Після безпрецедентної атаки 11 вересня 2001-го на США майже одразу були визначені причини й почалась «боротьба з тероризмом». Можна дискутувати про адекватність дій Вашинґтону, але це були дії. А Київ збирається реагувати?

Причини чорного вівторка очевидні. Це прозорість СБУ для ворожої агентури, що легко виявила потрібні дані про важливого функціонера. Це свідчення глибокої інфільтрованості російськими шпигунами, недолюстрованості. На жаль, СБУ найчастіше залишається інструментом внутрішньополітичної боротьби, а не реагування на подібні загрози», – зазначив Олійник.

Вітчизняна система кіберзахисту не спрацювала – 33 мільйони бюджетних коштів на захист національного інформаційного простору розподілили, а захист будували за залишковим принципом, не розраховуючи на постійні атаки.

«Невже хтось думав, що Кремль, принижений політикою Трампа в Сирії, не захоче відігратися на іншому фронті? Росія може слабшати, але не припинить огризатись. І готовність до її атак – це не справа Трампа чи Макрона, а лише української влади і суспільства».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ