Чим завершиться скандальна справа Полякова-Розенблата

Справи щодо нардепів Лозового, Дейдея, Полякова, Розенблата та Довгого свідчать про те, що проти ВРУ іде цілеспрямована кампанія. Так політтехнолог Тарас Загородній оцінив зняття недоторканності з трьох підозрюваних нардепів у коментарі Слову і Ділу.

«У парламенті геть не всі янголи, але знову винною в усьому роблять ВР. Якщо розбиратися по суті того, що напрацювали НАБУ та ГПУ, то справи не мають жодної судової перспективи», – підкреслив політолог.

Коментуючи справи проти Дейдея і Лозового, він зауважив, в Україні не заборонено отримувати позики від фізосіб безвідсотково, з необмеженими сумами й термінами.

«Це ж стосується і заповіту, і подарунків. Тим більше, такою ж схемою легально скористався борець із корупцією Сергій Лещенко, який нібито отримував позику на 10 років у розмірі 150 тисяч доларів. Його тоді затято захищало НАБУ. Фактично НАБУ скоїло посадовий злочин, коли заявило, що провело тоді перевірку, хоча насправді нічого не проводило», – пояснив Загородній.

Щодо Довгого, на його переконання, очевидно, що справа абсолютно провальна.

«Було колегіальне рішення. Йому закидають порушення регламенту – але ж це адміністративне порушення, а не кримінальне. Максимум – штраф».

На його думку, якби справа була серйозною, то потрібно було порушувати справи проти всіх 65 депутатів, які тоді ухвалювали рішення щодо Жукового острова.

Проте, додав фахівець, якщо подивитися на склад Київради 2007 року, то ми виявимо багато прізвищ, які є зараз у ВРУ: «Це дає зрозуміти, що справа з місця не зрушиться. До того ж були й тоді програні справи в прокуратурі. Все вже настільки юридично легалізовано, що зробити що-небудь неможливо».

За прогнозом Загороднього, така ж доля чекає і на справу Полякова-Розенблата.

«Справа не має жодної судової перспективи. Сама форма провокації хабара, яку нібито здійснив агент, є підслідною для агента. Про це йдеться в 370 статті Кримінального кодексу. Другий момент – немає складу злочину й немає державного збитку. НАБУ просто показує фейкові справи, й ця справа буде розвалена ще на стадії досудового слідства. Адвокати ставитимуть запитання, на які НАБУ не має відповідей», – підсумував політтехнолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ