Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко

Незважаючи на вимогу Міжнародного валютного фонду, Кабінет Міністрів України не має наміру підвищувати пенсійний вік. Про це у коментарі Обозревателю розповів віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«Ми не раз розглядали це питання і у нас є абсолютно консолідована позиція про те, що на нинішньому етапі розвитку України пенсійний вік підвищуватися не буде. Це наша позиція, МВФ про це знає. Ми пояснюємо, що за нинішньої низької тривалості життя українців – підвищення пенсійного віку неможливе», – підкреслив політик, коментуючи заяву представника Фонду про те, що пенсійна реформа – це основна вимога до України.

Крім того, Розенко зазначив, що підвищення пенсійного віку не зробить позитивного ефекту на баланс пенсійного фонду України.

«У нас є досвід проведення реформи 2011 року, коли пенсійний вік був піднятий, але для балансу пенсійного фонду це користі не принесло», – зауважив урядовець.

За його словами, нині із МВФ іде непростий переговорний процес, але уряд буде проводити пенсійну реформу для блага українців.

«Основу пенсійної реформи будуть становити не якісь там параметричні зміни, а осучаснення пенсій, скасування оподаткування працюючих пенсіонерів і тощо», – підсумував віце-прем’єр.

Читайте: МВФ вважає підвищення пенсійного віку в Україні неминучим

БЕЗ КОМЕНТАРІВ