референдум Нідерланди
Голландські депутати підозрюють «російський слід» у референдумі щодо асоціації з Україною

Голландські депутати воліють з’ясувати, чи є ознаки впливу Росії на майбутній референдум щодо Угоди про асоціацію з Україною. З таким запитом до МЗС країни звернулися двоє депутатів від партії D-66.

Запит відправлено у зв’язку зі статтею у британській газеті The Telegraph, у якій із посиланням на джерела повідомляється про розслідування США щодо впливу Росії на європейські партії. Про це повідомив депутат Кейс Верхувен у своєму Twitter.

«Чи є у вашому полі зору будь-які ознаки, що на майбутній референдум щодо Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС може будь-яким чином, зокрема й фінансово, впливати Росія?» – йдеться у запиті.

Депутати також хочуть знати, чи правда, що аргументи організаторів референдуму дуже схожі російську пропаганду, а також якою буде реакція уряду на цю публікацію.

Нагадаємо, британська газета The Telegraph повідомила з посиланням на власні джерела, що директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер отримав від Конґресу США інструкції почати розслідування російського впливу на європейські політичні рухи в останні 10 років. У попередньому досьє про російський вплив у Європі кажуть, що він помічений у Франції, Нідерландах, Угорщині, Австрії та Чехії.

Про які саме партії йдеться, не повідомляється. Однак у публікації згадується, що російський вплив було виявлено у зв’язку із референдумом щодо Угоди про асоціацію у Нідерландах. Зокрема, як повідомили джерела газети, аргументи на підтримку референдуму «дуже схожі» із російською пропагандою.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Згідно з проведеним опитуванням, більшість мешканців країни виступають проти ратифікації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ