Кім Чен Ин
США поки що не підтверджують ядерних випробувань Північної Кореї

Світ сколихнула новина про те, що у Північній Кореї відбулося успішне випробування водневої бомби. Уряди сусідніх країн почали скликати екстрені засідання. Однак досі невідомо, чи відповідає дійсності поширена КНДР інформація.

Зокрема, Вашингтон поки що не підтверджує факт проведення ядерних випробувань у Північній Кореї. Про це повідомив прес-секретар Національної ради з безпеки при Білому домі Нед Прайс, передає Reuters.

«Зараз ми не можемо підтвердити ці заяви. Водночас ми засуджуємо будь-яке порушення резолюцій Ради Безпеки ООН», – сказав він.

За його словами, США наполягають на виконанні Північною Кореєю міжнародних зобов’язань. Прайс додав, що Вашингтон продовжить захищати інтереси союзників у регіоні, а також «адекватно реагувати на будь-які провокації з боку КНДР».

У свою чергу, президент Південної Кореї Пак Кин Хе закликала посилити санкції проти КНДР. «Необхідні жорсткі заходи, включно з потужними санкції Радюезу ООН, а також союзницьких і дружніх держав», – наголосила вона та додала, що Південна Корея вживе рішучих дій у відповідь на можливі провокації з боку КНДР.

Японія також засудила випробування водневої бомби. Токіо стежитиме за розвитком подій, підтримуючи тісний контакт із владою США, Росії, Південної Кореї й Китаю. «Це є для нас неприйнятно, ми протестуємо», – заявив офіційний представник японського уряду Йосіхіде Суга.

Випробування у Північній Кореї засудив міністр закордонних справ Британії Філіп Хеммонд. «Якщо повідомлення про випробування КНДР водневої бомби правда, то це серйозне порушення резолюцій Радбезу ООН і провокація, яку я цілком засуджую». – зазначив він.

Як повідомили в ООН, з ініціативи Японії й США в середу відбудеться екстрене засідання Ради Безпеки.

Китайські експерти сумніваються, що КНДР провела 6 січня випробування водневої бомби. Фахівці схиляються до версії про використання ядерного заряду, оцінюючи потужність вибуху в 22 тисяч тонн тротилу. Інші експерти, за даними південнокорейського телеканалу YTN, оцінили потужність вибуху в приблизно 6 кілотонн. Такого висновку вони дійшли, вивчаючи підземні коливання від вибуху.