Українські силовики затримали заступника директора департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Семена Хмельницького

У Харкові затримали заступника директора департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Семена Хмельницького у справі щодо державної зради. Про це пише Depo.Харків з посиланням на Службу безпеки України.

За даними СБУ, затримали чоловка 5 березня у Харкові.

У 2017 році на території Росії Хмельницький був завербований полковником ФСБ Алєксандром Ушаковим. Сам посадовець сказав СБУ, що познайомився із Ушаковим у 2016 році, після чого останній створив канали зв’язку, зокрема, у месенджерах.

«Мені ставилися задачі та питання, відповіді на які я мав підготувати. Отриману інформацію я передавав по вже створеним каналам зв’язку або особисто під час зустрічей. Були цікаві теми соціально-політичної, соціально-економічної ситуації, молодіжного руху, дій щодо виборного процесу, співробітниках місцевих посадовців», – сказав Хмельницький на відео, оприлюдненому ФСБ.

У СБУ зазначили, що Ушаков фігурує як помічник освіти Нижегородської області. Посада використовується як прикриття.

Перше знайомство Хмельницького та Ушакова відбулося у 2016 році у місті Нальчик Кабардино-Балкарської республіки, де український посадовець перебував із туристичною метою.

«Громадянин України був доволі цінним джерелом інформації для російських спецслужб», – зазначають в СБУ.

Зустрічі Ушакова та Хмельницького відбувалися у місті Бєлгород (Росія), Прага (Чехія), Салоніки (Греція). Свої поїздки Хмельницький легендував туристичною метою або участю у громадських заходах.

Хмельницький, за даними СБУ, збирав та передавав інформацію про молодіжні організації, діяльність та фінансування релігійних громад, національно-патріотичних організацій, їхні проекти, керівників цих організацій та харківських чиновників.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває за ст. 111 ККУ (державна зрада).