Данія досі так і не дала дозвіл на будівництво газогону в своїй акваторії

Відсутність дозволів Данії на будівництво «Північного потоку-2» призведе до затримки запуску газопроводу на 8 місяців і коштуватиме російському «Газпрому» додаткові 740 мільйонів доларів. Про це пише Reuters.

Дві нитки газопроводу одночасно будуються в водах Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини. До кінця 2019 року РФ планувала запустити другу чергу «Північного потоку потужністю» 55 мільярдів кубометрів газу на рік. На даний момент Газпром проклав 70% нової газової магістралі. Однак, Данія поки так і не видала дозвіл на прокладку газопроводу в своїй акваторії – це і стало причиною затримки запуску «Північного потоку-2».

«Згідно з листом, яке отримало видання, робота за третім варіантом прокладки газопроводу спричинить затримку запуску проекту на термін до 8 місяців і додаткові витрати ще в 660 млн євро ($ 740 млн)», – йдеться у статті.

За даними агентства, представник Nord Stream 2 не зміг оцінити збитки в повній мірі. Сказав лише, що затримка в кілька місяців спричинить витрати в кілька сотень мільйонів євро.