Вартість проекту «Nord Stream 2» може зрости, а його реалізація – знову відтермінуватися

Російський «Газпром» має чергові проблеми із будівництвом газопроводу в обхід України. Данія готує поправки, що закриють для проекту «Північний потік-2» територіальні води країни. Про це повідомив Пол Коркоран – головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії «Nord Stream 2 AG». Про це інформує Економічна правда

За його словами, законопроект, що його готує парламент Данії, розширить перелік підстав, за якими данський уряд зможе відмовляти в дозволі на будівництво в своїх територіальних водах: до екологічних ризиків додадуться міркування національної безпеки.

Законопроект підтримують і уряд Данії, і основні опозиційні партії. Його ухвалять у листопаді, він набуде чинності в січні 2018 року.

У такому випадку доведеться змінювати маршрут. Замість територіальних вод Данії трубу необхідно буде прокладати в її виключній економічній зоні.

За словами Кокорана, це «стане причиною імовірної відстрочки», а також «збільшить вартість» проекту.

У липні 2016-го антимонопольний регулятор Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва «Північного потоку-2», пояснивши своє рішення тим, що планована угода може привести до «суттєвого обмеження конкуренції». Пізніше «Газпром» і п’ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства.

На початку серпня 2016 року спеціальний посланник Держдепу США з питань світової енергетики заявив, що запуск другої черги «Північного потоку-2» позбавить Україну двох мільярдів доларів доходу від оплати за транзит російського газу в Європу, що може «спричинити колапс української економіки».

Про небезпеку «Північного потоку» заявляв і президент Польщі Анджей Дуда, за словами якого, газопровід не тільки б’є по енергетичній безпеці Польщі та України, але й становить загрозу для європейської єдності.