Данило Ковжун, волонтер, один із засновників Babylon'13
Данило Ковжун, волонтер, один із засновників Babylon’13

Драгобрат, «Правий сектор». Я в курсі всієї історії і заочно знайомий із учасниками подій. Суд, правоохоронці, представники місцевої влади порушують закон. Не допускають адвокатів, не привозять підозрюваних. Ця ситуація нам добре знайома останні років 20. Тут нічого нового.

Але мене ось що дивує. Чому стоїть такий лемент і плач?

«Правий сектор» — це організація правого спрямування чи інститут шляхетних дівиць лівого спрямування? Де резервні батальйони, що строєм зіґують і своїми когортами сіють жах у серцях корумпованих суддів та страх перед Законом у правоохоронців? Де основа військового порядку — «своїх не кидати»?

Я чогось, напевно, не наздоганяю. Сорі, але Семен Семенченко домігся більшого резонансу в Кривому Розі, ніж ПС в Ужгороді.

Ви, хлопці, визначтеся.

Або ви грізний ПС, що бере на себе відповідальність за підтримання Закону в країні будь-якими методами: від коктейлів на Майдані — і до героїчних боїв на Сході? Тоді, давайте, покажіть зуби, гарантуйте чесний суд. Поставте на вуха той суд і добийтеся поваги насамперед ваших опонентів. Та й прихильників теж.

Або ви — ліберальна лівацька тусовка, яка через раз збирається на акції та іноді виходить під суд покричати про відсутність справедливості?

Історія вчить нас, що повагу та рівність здобувають зі зброєю в руках, ціною або самопожертви заради вищої мети, або запаморочливих перемог. Тим, хто ганебно здувається на половині шляху, — ні поваги, ні рівності не дістається.

Їх показово стратять, як, знову ж таки, підказують уроки історії. І до них варто прислухатися.

Замість P.S.

Пару днів тому всім великим сімейством ми сперечалися стосовно подій на Драгобраті. Моя думка: якщо ви не «звичайні громадяни», а борці за справедливість — в даному випадку проти «побутового сепаратизму»  — то у вас немає права вплутуватися в п’яну бійку.

Або ви дієте медійно. Тобто помітили, почули, вийшли тихенько. А наступного дня — журналісти, вся підноготна сепарів, весь красивий кейс у пресі та скандал на всю країну. Або дієте силовими методами. Знову ж таки — тихесенько вийшли, свиснули своїх. Альфа, Браво й Чарлі заходять і не дають нікому жодних шансів махати руками. Зачистили місце і вийшли, і розчинилися в ночі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ