Кримінальне провадження порушено також і стосовно спікера Верховної Ради Андрія Парубія

Державне бюро розслідувань порушило вже п’яте кримінальне провадження щодо екс-президента Петра Порошенка і голови Верховної Ради Андрія Парубія. Про це повідомив колишній заступник голови Адміністрації екс-президента Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов в Telegram-каналі.

«Державне бюро розслідувань порушило п’яте кримінальне провадження стосовно Порошенка й Парубія у зв’язку з фальсифікацією ними документів про формування в 2016-му році коаліції депутатських фракцій і незаконного призначення Кабінету міністрів», – написав він.

Нагадаємо, 19 травня екс-заступник голови Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов повернувся до України після п’ятирічної відсутності. 20 травня він заявив, що подав до Державного бюро розслідувань першу заяву проти Петра Порошенка.

21 травня ДБР відкрило перше провадження щодо екс-президента. Його підозрюють у зраді й перевищенні службових повноважень у зв’язку з інцидентом у Керченській протоці в листопаді минулого року.

Крім того, Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила справу за розкраданням в енергетиці, фігурантами якого став сам Порошенко і представник його фракції в Раді Ігор Кононеко.

Сам Порошенко справу ДБР у зв’язку з інцидентом у Керченській протоці вважає спробою перекласти відповідальність з РФ.