Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Підвищення пенсій із 1 жовтня не просто можливе, воно передбачене чинним держбюджетом на 2017 рік. Ідеться про дворазове збільшення пенсій упродовж цього року – 1 травня та 1 жовтня. Про це заявив очільник Комітету економістів України Андрій Новак у коментарі 24, аналізуючи заяву Володимира Гройсмана про суттєве підвищення пенсій з осені.

Нагадаємо, уряд Гройсмана планує з 1 жовтня підвищити пенсію українцям. У Кабміні уже підрахували, що на осучаснення пенсій 2017 року необхідно близько 12 мільярдів гривень

За словами Новака, нині у владі підняли багато інформаційного шуму навколо того, що й так передбачено державним бюджетом.

«Оскільки половина бюджету Пенсійного фонду, тобто його дефіцит, покривається з державного бюджету, можна сказати, що половина коштів на підвищення пенсій піде з ПФ, половина – з державного бюджету», – пояснив економіст.

На його переконання, заяву прем’єра про наближення дефіциту Пенсійного фонду до 2024 року до нуля можна вважати голослівною та неправдоподібною. Зокрема, зауважив експерт, досі не запроваджена трирівнева пенсійна система, з другим та третім накопичувальними рівнями.

Як підкреслив фахівець, в Україні працює лише однорівнева солідарна система. В межах лише солідарної системи досягнути бездефіцитного Пенсійного фонду неможливо взагалі.

«Навіть якби зараз за короткий період запровадили трирівневу пенсійну систему, то позбутися дефіциту ПФ можна буде тільки років через 15-20», – резюмував Андрій Новак.

Читайте: Андрій Новак: Гонтарєва вщент зруйнувала банківську систему України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ