У столиці вже встановили близько 1200 валідаторів у наземному громадському транспорті та модернізували частину турнікетів у метро

З 1 листопада у столиці розпочинається тестування роботи електронного квитка. Він діятиме на всі види громадського транспорту на основі безконтактної електронної пластикової картки. Про це повідомляє Офіційний портал Києва.

Як повідомив столичний голова Віталій Кличко, на сьогодні вже встановили близько 1200 валідаторів – спеціальних зчитувальних пристроїв – у наземному громадському транспорті та модернізували частину турнікетів у метро. Мер Києва пояснив, що е-квиток – спеціальна проїзна картка, придбавши яку, надалі можна буде поповнювати коштами на проїзд.

«Пасажиру достатньо лише піднести квиток до валідатора. Проїзд оплачено», – сказав він.

При цьому контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки транспортної картки пасажира.

Придбати картку можна буде у касах метрополітену, «Київпастрансу», муніципальних та комерційних кіосках («Союздрук», «ТурІнфо», «Т-Кіоск»). Планується, що канали продажу карток будуть розширюватись за рахунок нових агентів із продажу.

Адреси, за якими мають бути розташовані кіоски з квитками, можна переглянути на сайті «Київпастрансу». У переліку їх 400. Для того, аби визначити найближчий до себе, у «Київпастрансі» радять звертатись до них за телефоном.

Як зазначено на сайті е-квитка, купити його також можна буде у кондукторів у тролейбусах, трамваях та автобусах

Сама картка коштуватиме 40 гривень. Її треба буде зареєструвати в особистому кабінеті. Щоб оплатити проїзд треба буде прикласти картку або QR-квиток до валідатора – спеціального пристрою, яким має бути обладнаний транспорт.

Віталій Кличко наголосив, що запровадження електронного квитка дозволить столичній владі здійснювати облік реального пасажиропотоку, завдяки якому буде зрозуміло, хто, куди і скільки пасажирів перевіз.

«Це контроль за обігом коштів на транспорті. Виведення великих сум готівки з «тіні», – резюмував він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, єдиний електронний квиток запроваджується з 1 листопада у тестовому режимі. Перехідний період триватиме до листопада 2019 року: до цього часу користуватись можна буде і електронним, і звичайним одноразовим паперовим квитком.