У деяких містах України запасів хлору залишилось на 17 днів, в інших – на 20

Мешканці різних міст України можуть залишитися без води, коли саме це станеться – питання часу. До прикладу, Харків може спіткати така доля вже цієї суботи, Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир – у серпні. Про це розповіла віце-президент Української асоціації водоканалів Ольга Бабій, передає Громадське радіо.

За її словами, єдиний виробник необхідного дезінфектора – «ДніпроАзот» – зупинився на технологічні ремонті роботи близько двох місяців тому, а потім просто не вийшов на виробництво.

«ДніпроАзот» – це та компанія, яка виробляла і добрива, і соляну кислоту, і хлор, тому вони зупинили виробництво (через підвищення ціни на газ, – ред.), оскільки основний їхній продукт – це добрива. Тепер, щоби запустити виробництво хлору, всі виробничі та адміністративні витрати їм доведеться покласти на виробництво хлору. Відповідно, через це хлор має здорожчати утричі. Якщо середня ринкова ціна однієї тони рідкого хлору була 17-20 тисяч гривень, то зараз вона буде йти в розрізі від 42 до 56 тисяч гривень  в залежності від логістики», – зазначила Бабій.

«ДніпроАзот» звернувся до Антимонопольного комітету з проханням надати йому дозвіл на таку ціну, але у зв’язку з тим, що вони не є визнаним монополістом де-юре, (але де-факто є), це не так просто. Антимонопольний комітет має розглянути заяву «ДніпроАзоту» і дати на неї висновок. Буде він позитивний чи негативний, ми поки не знаємо», – додала вона.

Якщо «ДніпроАзот» 17 липня не запрацює, водоканали шукають альтернативний імпорт.

«Вже прийшли певні поставки з Румунії, ми ведемо перемовини з Польщею, Братислава підтвердила нам можливість відвантаження. Тобто ми шукаємо альтернативу, щоби найближчі два тижні перерозподілити свої внутрішні залишки хлору між нашими  компаніями, позичити один одному, а потім перейти на імпорт», – резюмувала Бабій.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Дніпроазот» – єдиний виробник рідкого хлору в Україні – припинив роботу близько двох тижнів тому. За офіційною версією, це сталося в зв’язку з підвищенням цін на газ, внаслідок чого сильно здорожчала вартість продукції, а це робить її неконкурентною на ринку.

Дезінфектор, який  виробляє «Дніпроазот», використовується для водоочищення на понад 170 водоканалах. Таким чином, українці можуть залишитися без чистої питної води.

Крім того, компанії, що використовують рідкий хлор та соляну кислоту для очищення питної води, можуть припинити виробництво. Зокрема, йдеться про такі великі компанії як Coca Cola, Pepsi Cola, Carlsberg та інші відомі підприємства, які виготовляють напої.