борг
Кредитори списали Україні 20% боргів, Росія не отримає кращих умов

Комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу та відстрочити виплату решти боргу на чотири роки. Про це заявив на засіданні уряду прем’єр Арсеній Яценюк, пише Українська правда.

За його словами, таким чином вдалось списати для України майже 4 мільярди доларів. «Очікуваний нашими ворогами дефолт не відбудеться», – заяви Яценюк. «Нам вдалось отримати наступні умови. Перше – 20% боргових зобов’язань країни списуються нашими кредиторами. Уряд списав майже 4 мільярди доларів США», – заявив Яценюк.

«В найближчих чотири роки Україна не погашатиме тіло кредитів. Наші зобов’язання, які ми мали платити починаючи з 2015 року, переносяться на 4 роки», – додав він. За його словами, таких умов не отримувала жодна країна з 2000 року, яка б не оголошувала дефолт. «Ми вітаємо наших кредиторів, що вони прийняли пропозицію України…Росія не приєдналась до комітету кредиторів. Це їхній вибір», – заявив Яценюк. «Уряд України офіційно заявляє, що Росія не отримає за жодних обставин кращих умов, ніж отримали інші кредитори. Або приймаєте наші умови, або кращих не отримаєте», – додав прем’єр.

Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року. У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

Читайте: Чергові $500 млн. Україна отримала в борг від Світового банку

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ