«Батьківщина-мати»
Зі щита монумента демонтують герб Радянського союзу

«Батьківщину-матір» у Києві декомунізують. Зі щита монумента демонтують герб Радянського Союзу. Про це повідомив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Facebook.

«Зі щитом, але без совка на ньому. Герб СРСР буде усунено з щита скульптури «Батьківщина-мати», – написав він.

Як відомо, монументальну скульптуру «Батьківщина-мати» відкрили в Києві 1981 року на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Спочатку пам’ятник замислювався як символ не Батьківщини, а так званої Перемоги, проте назва «Батьківщина-Мати» увійшла до ужитку майже одразу ж після зведення.

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.