1
Невідомі намагалися підірвати пам’ятник Леніну у середмісті Донецька

У ніч на 27 січня в центрі Донецька, окупованого бойовиками «ДНР», невідомі намагалися підірвати пам’ятник Леніну. Про це повідомив у Фейсбуці представник прес-служби МЗС Росії Роман Манекін.

«Це – площа Леніна в Донецьку. За повідомленнями в соцмережах, сьогодні вночі о 3:55 тут пролунав потужний вибух. На фото, як я зрозумів, – його наслідки. Зрозуміло, скоро відновимо! Донецьк – не Харків», – написав він.

Російський кореспондент обурився, що в самому центрі Донецька не дотримуються «комендантської години», запровадженої бойовиками. Він також нагадав, що раніше цей самий пам’ятник розмалювали графіті в кольорах українського прапора.

Окупанти планують відновити пам'ятник вождя пролетаріату
Окупанти планують відновити пам’ятник вождя пролетаріату

«Де, питається, поліція, для якої, якщо не помиляюся, на цій самій площі побудована спеціальна «будка»?.. Навіщо введена комендантська година? Для кого – таксистів і закоханих парочок? Де патрулі?.. Де, нарешті, донецькі комуністи?».

«Укропам. Пильнуйте пам’ятники Бандері та Шухевичу – там, де ви їх наліпили! Попереджаю чесно: тепер ваші ідоли в особливій небезпеці!» – додав представник прес-служби російського МЗС.

Водночас у соцмережах уже з’явилися жарти, що вождя пролетаріату підірвали самі прихильники «ДНР» після заяви президента РФ Владіміра Путіна про те, що Ленін винуватий у розпаді СРСР.

Нагадаємо, в ніч напередодні Нового року на пам’ятнику Леніну в окупованому Донецьку балончиками з фарбою намалювали прапор України.

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ