Статуя належить сім’ї вчителя, який привіз її до США зі Словаччини

Представники української діаспори у США обурені фактом наявності на околиці міста Сіетл (штат Вашинґтон) пам’ятника радянському вождю Владіміру Лєніну. Про це повідомляє VIDIA

Статуя Леніна належить сім’ї вчителя, який привіз її до США зі Словаччини. Наразі її продають за 250 тисяч доларів. Місцеві мешканці часто обливають пам’ятник червоною фарбою, щоби нагадати про  політику «червоного терору» у СРСР.

Мер міста Ед Мюррей заявив, що приватний пам’ятник Леніну, що стоїть на одній з вулиць району Фремонт, має бути демонтований як символ «ненависті, расизму та насильства».

Під самим монументом навіть влаштували пікет з вимогою забрати пам’ятник убивці з вулиць американського міста.

«Останніми днями мешканці Сіетла висловили стурбованість і розчарування існуванням у нашому місті символів ненависті, расизму та насильства. Вони не тільки позначають історичну несправедливість, їхнє існування викликає біль серед тих, хто сам або члени їхніх сім’ї зазнали впливу цих звірств. Ми повинні зняти всі ці символи», – сказав Ед Мюррей.

Мюррей уточнив, що не може наказувати власнику монумента, що з ним робити. Однак, влада і мешканці Сієтла можуть йому сказати, що «це не є хорошим посланням для міста.

Нагадаємо, у рамках процесу декомунізації на території України демонтували всі відомі пам’ятники радянському вождю Владіміру Леніну. Деякі монументи могли залишитися в сільській місцевості та на території підприємств, оскільки в реєстрах вони ніколи не існували.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ