553941_20160103144848
В Україні перейменували «Советское шампанское»

Декомунізація головного новорічного напою часів СРСР: «Советское шампанское» виробництва Київського заводу шампанських вин змінило назву на «СоветОвское». Як запевнили в компанії, зміни торкнулися лише назви.

«Відтепер відома всім марка має назву «Советовское шампанское». Ми пішли на такий крок для того, щоби зберегти один із головних атрибутів новорічного свята. Зміни торкнулися тільки назви, якість улюбленого всіма ігристого залишилася на стабільно високому рівні», – йдеться в офіційній заяві компанії.

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

Читайте: Марина Данилюк: Фіґова етикетка «Совєтовського» шампанського

БЕЗ КОМЕНТАРІВ