МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії переймаються через права нацменшин

Вже чотири країни висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа з цього приводу на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна. Такий же лист вони планують відправити до Ради Європи та ОБСЄ. Про це повідомила глава МЗС Болгарії Єкатеріна Захарієва, інформує БГНЕС.

«Ми, безумовно, стурбовані, і не випадково є спільна ініціатива з колегами з європейських країн, яких можливо торкнеться цей закон. І сьогодні ми підписали лист з міністрами закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії до міністра закордонних справ України, у якому ми сигналізуємо про те, щоби цей закон не торкнувся прав меншин і освіти рідною мовою. Ми відправимо такий самий лист до Ради Європи і ОБСЄ», – повідомила болгарка.

«Українська сторона запевнила, що закон спрямований на зміцнення української мови і не вплине на вивчення європейських мов», – додала міністр.

Захарієва також розповіла, що днями в МЗС Болгарії викликали заступника українського посла, де йому висловили занепокоєність у зв’язку із законом.

Як повідомляв Інформаційний Акцент,  угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Раніше Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.

Нагадаємо, 5 вересня депутати підтримали в цілому законопроект «Про освіту» (№3491-д).   Згідно з ним, дозволяється вивчення предметів мовою нацменшин лише в початковій школі. Далі – з 5 класу – школярі вчитимуться винятково українською. І державною мовою складатимуть ЗНО. Як уточнила голова комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар, російських шкіл комунальної власності не буде взагалі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ