Міст розбирають на секції, які вивозять на утилізацію

У Києві триває демонтаж Шулявсього шляхопроводу – конструкцію розбирають на частини і вивозять на утилізацію. Про це повідомив у Facebook столичний голова Віталій Кличко.

«І вдень, і вночі тривають роботи з демонтажу конструкції Шулявського шляхопроводу. І зараз наше завдання зробити все максимально швидко, щоби вже почати будівництво нового шляхопроводу і до кінця року відкрити рух транспорту», – сказав Кличко, який перевіряв виконання робіт.

https://www.facebook.com/merkieva/videos/2144301162459033/?v=2144301162459033

Як видно з фото та відео, міст розбирають на секції, які вивозять на утилізацію.

«Балки Шулявського подрібнять та вивезуть на утилізацію. А опори шляхопроводу різатимуть ланцюгами з алмазним напиленням», – повідомляє Facebook-сторінка «Шулявський міст» з посиланням на прес-службу «Північно-українського будівельного альянсу», який проводить демонтаж.

https://www.facebook.com/shuliavsky.bridge/photos/a.322341781912084/415949625884632/?type=3&theater

Прольоти моста знімають самохідними модульними платформами – «мегадомкратом». Потім за допомогою дистанційно керованої техніки проліт піднімають і переміщають на спеціально підготовлені бетонні платформи. На них проліт розбирають на балки.

«Приблизна вага демонтованого прольоту, що складається з 13 балок, становить близько 400 тонн. Після розбирання балки, за допомогою гігантського гусеничного крана, перемістять на спецтранспорт – так звані балковози. Вони вивезуть багатотонні конструкції на полігон для подальшого подрібнення та утилізації», – повідомляється у Facebook-спільноті.

Столичні жителі наразі знімають процес демонтажу мосту і те, як перевозять його величезні частини містом.

У коментарях жартують, що міст варто розрізати на сувеніри, а також прощаються з Шулявським, «який служив нам багато років».