Денис Пашанін, блогер

Із огляду на небувалу активність дописувачів, підіб’ю підсумки абеткосрачу.

Аргументи прихильників латинізації української абетки наступні:

1. Це наблизить нас до цивілізованого світу та уможливить культурний діалог з Європою.

2. Це спростить вивчення нашими дітьми іноземних мов.

3. Це створить нездоланний бар’єр, яким ми відгородимося від русского міра.

Разом з тим респонденти не змогли дати чітку відповідь на поставлені в пості запитання, зокрема: в чому практична перевага латиниці перед кириличною гражданкою, якою ми користуємося зараз.

Більшість респондентів плекає приємні ілюзії, що український варіант латинки буде тупо дублювати англійську абетку. Дослідження ж показало: що там де два українці, там і три варіанти латинки.

Велика кількість респондентів посилалась на турецький досвід, забуваючи при цьому, що Кемаль Ататюрк латинізацією турецької мови, перш за все поборював ісламський традиціоналізм, задля створення світської держави. Противники ж латинізації, прямо вказували на те що цей процес в наших конкретних умовах, радикально і безповоротно вб’є культурний спадок попередніх поколінь.

Дослідження також виявило цікавий процес солідаризації прихильників латинки з середовища високочолих українських лінгвістів і посполитих рукраінцев з секти какаяразніца. Але якщо перші педалюють суто наукові аспекти кращої передачі фонетичних особливостей української мови то другі плекають ілюзії, що вислідом цього процесу англійська мова повсюдно замінить українську як непотрібну, що повністю вкладається у їхню світоглядну парадигму.

Щодо боротьби з русскім міром, то один респондент порівняв наслідки латинізації абетки для української держави, з втратою руки у здорової людини, але на його думку: це нас захистить від зазіхань русского міра і стане поворотним пунктом відродження українського державотворення.

Хоча на мою суб’єктивну думку, поворотним пунктом нашого з вами державотворення, може стати лише публічна страта зрадників та колаборантів з числа владної еліти. І латинка тут власне ні до чого.

Нехайбудда любить вас усіх.

Джерело: Денис Пашанін

БЕЗ КОМЕНТАРІВ