Андрій Горбенко
Андрій Горбенко

Депутати до останнього зволікатимуть зі змінами до Конституції. Це може тривати до наступного етапу продовження санкцій проти Росії, проте зміни обов’язково будуть затверджені. Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив політолог Андрій Горбенко.

Експерт підкреслив, що діалогу між політиками з приводу змін до Конституції не виходить, бо вони самі не розуміють, як ставитися до цих поправок.

«Депутати зробили собі велику проблему, адже замість того, щоби пояснити виборцям ситуацію зі змінами до Конституції, вони займаються популізмом. Там проблема не в ухваленні всіх поправок, а з приводу тільки одного пункту – про «особливий статус» Донбасу. Проте й самі депутати не дуже зрозуміли, про що йде мова, і не знають, як їм ставитися до поправок. Тому й опинилася в пастці своїх же дій», – підкреслив політолог.

Горбенко не виключає того, що перенесення голосування обумовлене нестачею голосів навіть після кулуарних домовленостей: «Може справді не вистачати голосів – ми бачимо кризу всередині коаліції. І ці поправки, за які треба голосувати – вони не об’єднують коаліцію, а роз’єднають її. Зараз ідуть торги та переговори між депутатами щодо того, голосувати чи ні за ці поправки».

Нагадаємо, 19 січня, Адміністрація Президента вирішила зробити паузу в процесі ухвалення змін до Конституції України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ