За звернення до президента проголосували 38 із 56 депутатів облради

Попри протести патріотів 21 вересня Закарпатська облрада ухвалила звернення до Президента з вимогою ветувати закон «Про освіту». За відповідне рішення проголосували 38 із 56 депутатів облради, повідомляє Укрінофрм.

Біля будівлі Ужгородської облради нині зібралося кілька десятків активістів, які виступають на підтримку закону «Про освіту» і проти звернення Закарпатської ОДА до глави держави.

Мирний пікет пройшов і 20 вересня. В Ужгороді біля Генконсульства Угорщини патріотичні організації висловили невдоволення критикою з боку офіційного Будапешта нового закону «Про освіту», який нібито утискає права угорськомовних жителів Закарпаття.

Нагадаємо, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон «Про освіту», який серед іншого регулює питання використання української мови в галузі освіті. 19 вересня його підписав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Водночас офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна, в якому висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні.

19 вересня угорський парламент схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. Наголошується, що український документ грубо порушує права угорців на Закарпатті.

20 вересня румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у захисті прав нацменшин, які проживають в Україні, після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту».

Раніше угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Також Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.

Наразі статтю 7 закону «Про освіту» направили на експертизу до Ради Європи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ