Порошенко в рекордні терміни підписав закон про зміни регламенту Ради
Президент Петро Порошенко в рекордні терміни підписав закон про зміни регламенту Ради

Президент України Петро Порошенко через кілька годин після ухвалення парламентом підписав закон про зміни до регламенту в частині порядку попереднього затвердження і ухвалення змін до Конституції. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Таким чином, коаліція отримала час на те, щоби зібрати 300 голосів за зміни до Конституції в частині децентралізації.

28 січня нардепи під час ранкового засідання ситуативно змінили регламент, щоби дозволити собі розглядати на наступній сесії проект змін до Конституції, який, за висновком Конституційного суду, відповідає вимогам Основного Закону.

У свою чергу, народний депутат Микола Томенко (раніше оголосив про вихід з фракції «БПП») наголосив, що сьогодні в парламенті частина коаліції разом з «Опозиційним блоком» вирішила змінити ті статті Конституції, які насправді потрібно виносити на референдум.

Він зазначив, що при такому підході парламент почне «бавитися і з іншими розділами» Конституції. Зрештою, може дійти до того, що будуть скасовані поняття про унітарність України, про державність української мови.

Лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк закликав усіх народних депутатів «зупинитися і зберегти Конституцію, яка написана тими людьми, які були романтиками, але бути об`єктивними людьми, які поважали право».

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що «в стінах парламенту відбувається антиконституційний переворот». Він наголосив, що в Основному Законі  чітко визначено, що зміни до Конституції остаточно вносяться на наступній черговій сесії. За його словами, по суті — ця норма скасовується. За його словами, це все робиться частиною коаліції разом із «Опозиційним блоком».

У відповідь голова Верховної Ради Володимир Гройсман зазначив, що немає жодних об’єктивних причин говорити про якісь неконституційні дії. За його словами, йдеться про те, що за ініціативою депутатів дається час на додаткову дискусію.

Гройсман підкреслив, що це не має жодного стосунку «до змін до Конституції, переворотів і всього іншого». За його словами, йдеться про те, щоб продовжити дискусію щодо внесення змін щодо децентралізації.

Керівник групи «Свободи» у парламенті Андрій Іллєнко назвав ухвалені зміни до Регламенту ВРУ підготовкою влади до реалізації плану Путіна. За його словами, такі зміни до Регламенту — продовження наруги над української Конституцією.

«Самою Конституцією передбачено, що вносити в неї зміни можна виключно дотримуючись процедури: ухвалений у першому читанні проект змін до Конституції на черговій сесії має бути розглянутий на наступній. Однак у влади, вочевидь, не вистачає голосів, аби проштовхнути ці ганебні зміни зараз, тому вона вдалася до топтання по Конституції, внісши зміни у Регламент, які дозволяють затвердити зміни до Основного Закону будь-коли», — зазначив він.

Група «Свободи» у парламенті навіть зареєструвала проект постанови про скасування результатів голосування за проект закону «Про внесення змін до статті 149 Регламенту Верховної Ради України». За словами нардепа Левченка, таке рішення зумовлене тим, що під час розгляду даного питання щонайменше двічі було грубо порушено Регламент Верховної Ради та Конституцію України, а сам законопроект по суті є антиконституційним.

«Я виголосив заперечення, що цей документ не можна ухвалювати «в цілому», але спікер поставив його на голосування. Однак у Регламенті чітко зазначено, що у разі, коли бодай один депутат заперечує щодо ухвалення документа «в цілому», головуючий зобов’язаний відправити його на друге читання. Ба більше, цей законопроект було включено до порядку денного ранкового засідання і одразу було затверджено, але Регламент твердить, що ухвалювати документ можна лише на наступному засіданні — тобто вечірньому. Це саме ті порушення, через які Гройсман не може підписувати цей документ», – підкреслив Левченко.

Нагадаємо, 20 січня до Конституційного Суду України надійшло подання 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення статті 155 Конституції України «на наступній черговій сесії Верховної Ради України» в контексті ухвалення змін до Основного закону щодо децентралізації.

Таким чином народні депутати намагаються перенести остаточне голосування за так званий «особливий статус» Донбасу.

Конституційний Суд розгляне подання 29 січня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ