В Україні з’явиться податкова і митна служби

6 березня Кабінет міністрів затвердив положення щодо митної та податкової служб. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 6 березня. Про це повідомляє Економічна правда.

У грудні 2018 року уряд вирішив розділити Державну фіскальну службу на Державну податкову та Державну митну служби на два окремих центральних органи виконавчої влади. Передбачається, що Державна податкова служба буде реалізовувати податкову політику. Водночас Державна митна служба відповідатиме за дотримання митного законодавства.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту постанови, основна мета – врегулювати діяльність цих двох служб, визнати їхній правовий статус, основні права та обов’язки працівників.

Згідно з текстом меморандуму МВФ, оприлюдненим у січні, значна кількість юридичних осіб, що входять до складу ДФС, буде ліквідовано в рамках реформи податкового адміністрування. Конкурси на зайняття посад керівників новостворюваних служб проведуть упродовж трьох місяців після затвердження постанови Кабміну.