Одне з головних завдань проекту – скоротити кількість систем зброї та запобігти дублюванню, щоби заощадити гроші та покращити спільні операції

Євросоюз готується зробити найбільший крок в оборонній політиці впродовж останніх десятиліть. 13 листопада в Брюсселі 20 держав-членів Європейського Союзу підпишуть новий пакт про оборону для спільного фінансування проектів та розвитку військових можливостей. Про це повідомляє Euractiv.

Франція та Німеччина, які просувають цей проект, сподіваються, що відповідна угода змусить держави долучитися до більш тісної оборонної співпраці, яка стосується військ та зброї.

Але між Парижем та Берліном залишаються розбіжності щодо зобов’язань країн в рамках пакту. Франція хоче, щоб основна група урядів вносила гроші та військові активи до PESCO, а також закликає до готовності втручатись у події за кордоном.

Німеччина прагнула розширити пакт, щоб зробити його інклюзивним, що, на думку деяких експертів, може зробити його менш ефективним.

Поки що Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та близько 16 інших держав-членів ЄС пообіцяли долучитися до пакту, який формально може бути запущений, коли лідери ЄС зустрінуться у грудні.

Деякі інші члени ЄС, включаючи Данію, Португалію та Мальту, ще не взяли на себе публічні зобов’язання. Очевидно, що Британія, яка має намір залишити ЄС, не буде брати участь у проекті.

Французькі дипломати заявили, що у пакті будуть кілька царин, у яких уряди ЄС будуть згодні співпрацювати та вкладати кошти, включаючи військові операції ЄС, інвестиції тощо. Пропозиції для PESCO включають роботу зі створення Європейського медичного командування та мережі логістичних центрів у Європі, створення Європейського центру з реагування на кризові ситуації та спільне навчання військових офіцерів.

Одне з головних завдань проекту – скоротити кількість систем зброї та запобігти дублюванню, щоби заощадити гроші та покращити ефективність спільних операцій.