Два провадження стосуються «Кузні на Рибальському», ще одне порушено у зв’язку з інцидентом в Керченській протоці в листопаді 2018 року

Державне бюро розслідувань зареєструвало два кримінальних провадження за заявами юриста Андрія Портнова щодо відмивання коштів і несплати податків на заводі «Кузня на Рибальському», яким володів екс-президент Петро Порошенко. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ДБР.

«За результатами розгляду звернення Портнова, Державним бюро розслідувань до Єдиного реєстру розслідувань 23 травня були внесені відомості за двома можливими правопорушеннями. Досудове розслідування триває», – повідомили у відомстві.

При цьому в ДБР додали, що одне з зареєстрованих проваджень стосується вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 209 КК з приводу можливого скоєння легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом службовими особами, які займали або займають особливо відповідальне становище в органах державної влади.

Друге провадження стосується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 212 КК з приводу можливого вчинення дій щодо ухилення від сплати податків посадовими особами, які займали або займають особливо відповідальне посадове становище в органах державної влади.

Сам Портнов підтвердив, що подав відповідні заяви, а також повідомив, що подав третю заяву в ДБР з відмивання коштів і несплаті податків з боку Порошенка.

«Зареєстрував у Державному бюро розслідувань третю заяву про відмивання коштів, легалізацію незаконних доходів і несплату податків колишнім президентом Порошенком, який у складі організованої злочинної групи заволодів телеканалом Прямий, оформивши його на офшорну компанію, що фіктивно належала колишньому члену Партії Регіонів Макеєнку», – розповів Портнов у Telegram-каналі.

Нагадаємо, 21 травня ДБР порушило перше провадження щодо Порошенка. Його підозрюють у державній зраді та перевищенні службових повноважень у зв’язку з інцидентом біля Керченської протоки в листопаді минулого року.

Наступного дня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила справу за розкраданням в енергетиці, фігурантами якої став Петро Порошенко і представник його фракції в Раді Ігор Кононеко.

Сам Порошенко справу ДБР у зв’язку з інцидентом в Керченській протоці вважає спробою перекласти відповідальність з РФ.