Російський актор Добронравов став персоною нон ґрата в Україні

Держкіно відреагує на заборону в’їзду Службою безпеки України зірці українського серіалу «Свати» – російському актору Фьодору Добронравову, тільки-но одержить відповідні документи від Міністерства культури. Про це повідомив перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін, передає Укрінформ.

«Поки що Держкіно не має підстав заборонити показ серіалу «Свати». Ми будемо на це реагувати, але тільки тоді, як до нас надійдуть офіційні папери від Мінкультури, яке формує список осіб, заборонених до в’їзду, на підставі документа СБУ. Це суто бюрократичний процес – СБУ має направити відповідний документ до Мінкультури, а Мінкультури – до нас. На підставі цих офіційних документів ми починаємо реагувати. Тобто, ми діємо винятково в полі чинного законодавства. Як тільки до нас надійде цей документ – це може статися сьогодні, завтра, післязавтра – ми будемо відкликати прокатне посвідчення на серіал», – сказав Неретін.

Нагадаємо, Служба безпеки України ухвалила рішення про заборону в’їзду на 3 роки російському артисту Фьодору Добронравову (відомий за серіалом «Свати»), який публічно підтримує анексію Криму і відвідував окупований півострів.

Сам російський актор заявив, що нічого не знає про те, що став персоною нон ґрата в Україні. Також він заперечує, що відвідував анексований Крим.

Тим часом український актор Володимир Зеленський різко висловився на адресу Служби безпеки України і тих, хто виступає за заборону серіалу «Свати». Відповідне відеозвернення він оприлюднив на Youtube каналі студії Квартал 95.

Зеленський підкреслює, що це – «український серіал, придуманий ним і його колегами за українські гроші».

«Якщо комусь не подобається слово «свати» просто, а ближче слово «куми», то ви спочатку поборіть своє кумівство, а потім будете боротися з нашими «Сватами». Ви боретеся з тим, що об’єднує мільйони телеглядачів всі ці довгі роки», – заявив актор.