Серіал «Свати» був створений студією «Квартал 95», один із засновників якої – нинішній президент України Володимир Зеленський

Державне агентство України з питань кіно відмовило медіахолдингу «1+1 media» у видачі прокатного посвідчення на показ другого сезону серіалу «Свати». Холдинг буде оскаржувати це рішення в суді. Про це йдеться в повідомленні на сайті 1+1 media.

В «1+1 media» зазначили, що експертна рада Держкіно не пояснила холдингу свою позицію.

«Ми запросили у Держкіно письмові картки експертів з мотивами голосування – нам обіцяли їх надати», – розповіла директорка юридичного департаменту компанії Тетяна Смирнова.

Холдинг вважає рішення політично мотивованим.

«Нам, як і раніше, незрозуміло, чому об’єктом публічних нападок став український продукт… Але нам очевидно, що зараз і продукт, і телеканал «1+1», і найголовніше – експертів – намагаються використовувати як політичний інструмент для передвиборної маніпуляції з однією метою – пройти в парламент», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року Держкіно вже забороняло показ телесеріалу «Свати», а СБУ заборонила в’їзд в Україну акторові Федору Добронравову, який виконав в серіалі головну роль. У березні 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував обидва рішення, а в травні Шостий апеляційний адмінсуд відхилив апеляції СБУ і Держкіно.

Серіал «Свати» був створений студією «Квартал 95», один із засновників якої – нинішній президент України Володимир Зеленський.