Комітет ВР з питань нацбезпеки та оборони підтримав вимогу звільнити керівника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка

Вибухи на складах зі зброєю у Калинівці на Вінниччині почались безпосередньо у приміщенні. Про це свідчать результати проведеної експертизи, передає Громадське з посиланням на директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна.

«Ми думаємо, що вибухи були всередині складів, іх було декілька», – сказав він під час засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Після проведеної на місці експертизи було виявлено, що один вибух стався у сховищі, де лежали «тюльпани» (240-мм міномети), і у другому бункері, де розміщені «урагани» (реактивна система залпового вогню).

За словами Рувіна, у бункері були бетонні двері шириною у метр і «ніхто ззовні туди зайти не міг».

Наразі слідчі продовжують огляд складів для встановлення остаточних причин вибухів.

Під час засідання Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони підтримав звернення до президента Петра Порошенка з вимогою звільнити керівника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка. Також комітет підтримав звернення про звільнення керівника Військової служби правопорядку України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, увечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, що розташовані у районі села Калинівка Вінницької області. Склади почали вибухати. Через пожежу евакуювали понад 30 тисяч осіб. За даними ДСНС, унаслідок вибухів травмовано дві особи.

Слідство розглядало такі версії пожежі в Калинівці – неналежні умови зберігання боєприпасів, неналежне виконання своїх обов’язків посадовими особами та диверсія з боку осіб, які мали доступ до складів з боєприпасами.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що основною версією слідства у справі про пожежу на складі боєприпасів у Калинівці є диверсія.

За словами головного віськового прокурора Анатолія Матіоса, із недоліків, що їх вже встановило слідство, – несправна пожежна сигналізація, а також забезпеченість технічними засобами охорони лише на 50%. Він уточнив, що на безпеку військових складів у Калинівці освоїли лише 2 мільйони гривень, хоча за поточний рік на неї виділили понад 25 мільйонів.

27 вересня станом на 18.00 на складах боєприпасів у Калинівці ситуація стабілізувалася.

28 вересня прем’єр Володимир Гройсман заявив, що сапери очистили від вибухонебезпечних предметів прилеглі до військової частини населені пункти й евакуйовані вже можуть повертатися додому.