Фахівці радять обережно займатися йогою, аби не нашкодити спині

Постава у повсякденному не лише відіграє важливу роль у зовнішності, а й суттєво впливає на ваше здоров’я та самопочуття. Independent із посиланням на фахівців дає поради, яких звичок варто позбутися, щоби спина забула про навантаження і біль.

Надсилання повідомлень через смартфон. Ми нахиляємо вперед шию, коли листуємось у смартфоні. Перші ознаки появи проблем – це, зазвичай, біль у шиї, і можливо, головний біль. Тому, замість цього, старайтесь якнайбільше тримати шию рівно.

До того ж, коли ми пишемо електронні листи через смартфон, це забирає у нас багато часу, тому краще все ж писати їх з ноутбука чи стаціонарного комп’ютера.

Завантажування посуду в посудомийну машину. Це стосується не лише щоденного нагинання над посудомийною машиною, а і звичного миття посуду за раковиною. Замість цього фахівці радять не нахилятись, а присідати щоразу, коли ви завантажуєте чи вивантажуєте посудомийну машину. Це не лише чудово підходить для підтримки тонусу ніг, але й також допомагає вашій спині.

Незручна нижня білизна. Насамперед це стосується жінок та їхній бюстгальтерів. Вони повинні бути особливо правильно підібраними, щоб плечі не брали на себе все навантаження. Бюстгальтери повинні бути не занадто щільними, ні занадто вільними.

Слід переконатися, що центральна застібка близька до тіла, а бретельки не занадто щільно прилягають до плечей.

Постійний стрес. Стрес збільшує ваше сприйняття болю, а через ефект адреналіну ви спершу не відчуваєте болю і він проходить досить швидко.

Довготермінові ефекти гормону стресу можуть призвести до хронічного болю або до того, що ви відчуватимете значний біль, хоча в тілі його насправді не буде, а це суттєво впливає на поставу.

Неправильне носіння новонародженої дитини. Біль у спині – поширене явище під час вагітності і в період перших років після народження дитини. Тому лікарі радять обов’язково слідкувати за правильною технікою вигодовування вашої дитини і її носіння в слінгу. Медики радять захищати спину, роблячи легкі присідання, коли берете малюка.

Носіння взуття на пласкій підошві. Люди часто люблять носити плоске взуття влітку, яке не надто підходить стопам, оскільки воно суттєво впливає на стопи, коліна, стегна і таз відповідно – на вашу поставу.

Перенапруження на занятті з йоги. Слід бути обережними з певними рухами, особливо прогинами, якщо у вас слабка спина чи проблеми з «дисками». Якщо ж раптом у вас починає проявлятися будь-який вид радикуліту, або нервові болі опускаються в ногу, слід зменшити згинання і проконсультуватися з лікарем.

Праця на городі і в саду. Садівництво змушує людей схилятись у погані позиції для спини протягом тривалого часу.

Намагайтесь як можна менше напружувати своє тіло і краще працюйте на колінах чи сидіть на п’ятках, якщо можете опуститись нижче. Змінюйте також регулярно позиції, щоб уникнути стресу для своєї постави і спини.

Носіння важких рюкзаків. Через надмірну вагу рюкзака, як правило, люди нахиляються вперед, а це змінює поставу і центр тяжіння. Однак рюкзаки – це краще, ніж сумки в одній руці, тільки не варто робити їх важкими. В ідеалі рюкзак має важити не більше, ніж 10% вашої ваги.