Відтепер заяву на оформлення ID-карт або закордонних паспортів можна подавати онлайн

7 листопада в Києві презентували новий онлайн-сервіс, який допоможе заповнити заяву на оформлення біометричного паспорта. Поки що нововведенням при оформленні ID-карт або закордонних паспортів зможуть скористатися лише мешканці столиці, а згодом сервіс запрацює в усіх регіонах України.

Електронна послуга доступна на сайті Державної міграційної служби dmsu.gov.ua і на порталі уряду – kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Раніше для того, щоби оформити біометричні документи, українці могли дистанційно записатися в електронну чергу і оплатити адміністративний збір. Тепер додали ще одну послугу – подачу заяви.

Користувачеві необхідно заповнити спеціальну форму на сайті, вказавши свої персональні дані. Після цього сервіс згенерує форму з QR-кодом. Саме в цьому коді будуть записані дані заявника. Крім цього, у формі кожен зможе знайти повний перелік документів, які знадобляться під час візиту до відділення міграційної служби. Під час прийому громадян, співробітник служби сканує код і отримає необхідні дані. Після цього він звіряє їх з оригіналами документів.

Варто зазначити, що персональні дані, які вводить користувач на сайті, не зберігаються на серверах, тому в міграційній службі запевняють, що послуга безпечна. Новий сервіс має сприяти зменшенню кількості помилок, які допускають держслужбовці та заявники під час оформлення документів. Також нововведення прискорить час обслуговування.

Як скористатися послугою:

1) Зайти на сайт Державної міграційної служби dmsu.gov.ua і на портал уряду kmu.gov.ua в розділ «Електронні послуги».

2) Вибрати необхідний підрозділ міграційної служби, час і дату візиту.

3) Внести необхідні дані й підтвердити заповнення через СМС.

4) За бажанням – завчасно оплатити онлайн адміністративний збір.

5) Роздрукувати форму з QR-кодом

6) Прийти до підрозділу міграційної служби в зазначений час, взявши із собою роздруковану форму і оригінали документів.